Статті

27 листопада 2022

Інформація про пошкодження чи знищення історичних пам'яток та релігійних споруд (24 лютого — 15 листопада 2022 року, Харківська область)

Зруйновано музей Григорія Сковороди, постраждали меморіальний комплекс пам’яті жертв Голокосту, найдавніший православний храм Харкова та мечеть.
16 листопада 2022

Вони прагнули фашизму. Вони його отримали

Хто винен у тому, що Росія дійшла фашизму? Найпростіша відповідь — Путін. Він, звичайно, винен, — але крім нього, до цього вела і величезна кількість інших людей, які не обов'язково свідомо йшли в цьому напрямку. Маса людей сумувала за Імперією, за “сильною рукою”, за міфічним Сталіним.
16 листопада 2022

Відповідальність за обстріл об’єктів енергетичної інфраструктури

Обстріли інфраструктури супроводжувалися заявами вищих посадових осіб РФ, котрі підтверджували, що ці об’єкти були цілями обстрілів, і вони усвідомлювали, що це об’єкти цивільної інфраструктури.
03 листопада 2022

Під час російського наступу на Маріуполь постраждала майже кожна школа у місті: дослідження ХПГ

Ми дослідили руйнування закладів освіти в Маріуполі і встановили, що принаймні 83% шкіл було так чи інакше пошкоджено. Про прямі атаки на школи та садочки розповідають і самі маріупольці.
20 жовтня 2022

Думки щодо доказування геноциду та запрошення до дискусії

Перебіг подій, дії окупаційних військ, ракетні удари по цивільним та об’єктам критичної інфраструктури, масові умисні вбивства — все це разом формує картину нехаотичних відчайдушних дій, єдиною метою яких постає геноцид.
04 жовтня 2022

Про підхід до обґрунтування кваліфікації геноциду, скоєного російськими військами після 24 лютого 2022 року

Українці не сумніваються, що метою РФ у війні проти України є знищення української держави та тієї частини українців, які усвідомлюють себе громадянами України. Ця мета формує геноцидний намір, але його здійснювали по-різному у різних регіонах України. Ця публікація присвячена геноциду у Маріуполі.
28 вересня 2022

Росії потрібні фіктивні референдуми на окупованій території для насильницької мобілізації українців як гарматного м'яса

Росія має намір провести псевдореферендуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, очевидно, плануючи невдовзі оголосити ці області “частиною Російської Федерації”.
27 вересня 2022

Відкалібрований злочин: хто стоїть за атакою на Миколаївську ОДА?

Внаслідок обстрілу будівлі обладміністрації загинуло 37 осіб. У ході розслідування, проведеного організацією — членом ініціативи T4P, були встановлені обставини та ймовірні виконавці цього воєнного злочину.
30 серпня 2022

Необхідна умова

Політичний терор і репресії всередині Росії є причинами війни проти України, — вважає голова ради ПЦ “Меморіал” Олександр Черкасов.
17 серпня 2022

Обстріли зі стрілецької зброї під час російсько-української війни

Серед вбитих російськими військовими найбільша частка, 135 людей, загинуло під час спроби евакуації.
16 серпня 2022

Зникнення в Херсонській області за перші 4 місяці війни

Під час вторгнення Росії чи не найбільше випадків незаконного позбавлення волі та зникнення цивільних стається в Херсонській області. За 4 місяці зафіксовано 412 постраждалих.
13 серпня 2022

Як притягнути Росію за злочини проти довкілля у морі: огляд Конвенції з морського права

Російські ракети та міни не лише загрожують цивільним, а й шкодять екології Чорного та Азовського морів.
12 серпня 2022

Зниклі безвісти та позбавлені волі на Харківщині: аналітичний огляд за перші 4 місяці війни

Харківська правозахисна група, аналізуючи відкриті джерела та опитуючи свідків, зафіксувала 590 випадків зникнення людини.
12 серпня 2022

Зникнення людей: Запорізька область (24 лютого — 18 червня 2022)

Серед зниклих 40% становлять місцеві політики, громадські активісти чи журналісти.