Статті

07 листопада 2023

‘Я не звик до того, що у храмі 4 труни з бійцями’, — священник Віктор Маринчак

Після початку вторгнення Віктор Маринчак продовжує службу у храмі Іоана Богослова, хоча благословив на евакуацію усіх, хто вирішив їхати з Харкова. Зараз у храмі часто відспівують військових, що змушує отця Віктора ставити собі питання, на які важко дати відповідь.
03 листопада 2023

Зруйновані Липці з повітря

Липці — село на Харківщині, яке розташоване за п’ять кілометрів від кордону з РФ. До Харкова звідси — 34 кілометри.
01 листопада 2023

Близько 28000 українців є зниклими безвісти за особливих обставин

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти підписала меморандуми про співпрацю з Міністерством юстиції та Міністерством охорони здоров’я.
30 жовтня 2023

В Україні працює спеціальна група зі збору доказів щодо геноциду

Над доведенням злочину геноциду, скоєного російськими військовими в Україні, працюють разом українські правоохоронці та міжнародні експерти.
25 жовтня 2023

‘В сусідньому будинку загинула сім’я’ — мешканка Сєвєродонецька

Мешканка зруйнованого міста розповідає про перші тижні війни.
23 жовтня 2023

Зруйновані Черкаські Тишки з повітря

У середині 17 століття на березі річки Харків з’явилося село Тишки. Пізніше його розділили на дві частини — Черкаські Тишки та Руські Тишки.
16 жовтня 2023

Брехня Росії про біолабораторії може бути прикриттям її власних злочинів

У 2022 Росія розгорнула наймасштабнішу кампанію з дезінформації про хімічну та біологічну зброю, яка бере витоки ще з радянської газетної пропаганди.
13 жовтня 2023

‘Після удару по нашому сховищу обірвало трубу з гарячою водою. Товариша облило окропом, одяг весь приклеївся’

Денис Ножайський має рідних у Маріуполі, зустрів війну в Києві, але доля завела його до Бучі у дні найбільших обстрілів. Чоловік каже, зараз бажання єдине: піти на фронт, щоб помститися ворогові.
10 жовтня 2023

Вацлав Гавел і Україна

Виступ директора Харківської правозахисної групи на міжнародній конференції, присвяченій премії Вацлава Гавела, 10 жовтня 2023 року.
09 жовтня 2023

Зруйнований Оскіл з повітря

Оскіл — село в передмісті Ізюма Харківської області, є одним з найдавніших на Харківщині. Воно існувало ще на початку XVII ст. під назвою Цареборисов.
04 жовтня 2023

Польові офіси Міжнародного кримінального суду: запитання та відповіді

14 вересня 2023 року Генеральний прокурор Андрій Костін та Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС, Суд) Карім Хан повідомили про початок роботи в Києві польового офісу (field office) МКС.
02 жовтня 2023

‘Мій трирічний син каже: Путіна треба закопати в його бункері — тоді війни не буде’

Вчителька Аліна Вещук до 2015 року мешкала у місті Горлівка. Потім втікла від окупації до Краматорська. У 2022 історія повторилася... Каже, ще в 2014-му зрозуміла, як воює ворог: “Друзі бачили, як виїжджає в поле “Град”, стріляє по Торецьку, де українська армія була, потім розвертає установку і стріляє по Горлівці: ніби вам відповідь летить”.
27 вересня 2023

Тортури, катівні, розстріли: ініціатива T4P презентувала два подання до МКС

Інформацію про позасудові страти українців військовими РФ та російські катівні на окупованій частині Харківської області буде надіслано до Гааги. У нових поданнях до Міжнародного кримінального суду правозахисники обґрунтували, що дії Росії є злочинами проти людяності.
25 вересня 2023

Катування українців в Харківській області під час окупації

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених військовими РФ в Україні, зокрема, у Харківській області.
22 вересня 2023

ЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’

Росіяни викрали офіцера в Генічеську, що на Херсонщині. Вони катували чоловіка і змушували обмовити себе. Правозахисники переконані, що справа Кисельова має усі ознаки насильницького зникнення.
19 вересня 2023

57 тіл, знайдених у масовому похованні в Ізюмі, досі не вдалося ідентифікувати

Як зауважили в Харківській обласній прокуратурі, у понад 20 ексгумованих тіл є різноманітні переломи, 15 тіл мають вогнепальні поранення, а щонайменше 15 тіл — ознаки катувань.
18 вересня 2023

У Бучі поліція відкрила Штаб документування воєнних злочинів росіян — до його роботи може долучитися кожен

Для збору свідчень про воєнні злочини, вчинені окупантами в Київській області, правоохоронці створили спеціальний телеграм-канал.
13 вересня 2023

За крок від смерті, — історія волонтера Максима Вайнера

Максим Вайнер працював у міжнародній бригаді, яка займалася медичною евакуацією на бахмутському напрямку. Вони намагалися евакуювати поранену після обстрілу жінку, коли російська ракета влучила у їхню машину. Максим отримав численні поранення, а його напарник — американський медик-волонтер Піт Рід — загинув.
09 вересня 2023

‘Людина — не витратний матеріал для вирішення державних завдань’, — Ян Рачинський

Виступ голови правління Міжнародного товариства ‘Меморіал’ в Осло 31 серпня 2023 року на Nobel Peace Conference: Human Rights Heroes.
07 вересня 2023

Тимчасова спеціальна парламентська комісія, яку (не) можна було не створювати

Йдеться про Комісію з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії РФ проти України.
04 вересня 2023

‘Поняття геноциду потребує перегляду’, — автор подання щодо геноциду в Маріуполі

28 серпня ініціатива T4P презентувала подання до МКС щодо геноциду, вчиненого Росією в Маріуполі. Про перспективи цього документа говоримо з одним із його авторів, експертом ХПГ Михайлом Романовим.
03 вересня 2023

Поки є хоч якась надія — треба шукати зниклих безвісти

30 серпня — Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Розмовляємо з керівницею харківської приймальні ХПГ Тамілою Беспалою про те, як це — переписуватися зі слідчим комітетом РФ і шукати українців у російських телеграм-каналах.
01 вересня 2023

‘Коли по площі Свободи удар був, наш будинок затремтів’

У Наталії Фролової — два рідних серцю міста: Бердянськ, де народилася та виростила дочку, і Харків, куди переїхала за кілька років до повномасштабної війни. Обидва міста постраждали від рук ворога.
30 серпня 2023

‘Трибунал для Путіна’ презентував перше юридичне обґрунтування геноциду в Україні

28-го серпня правозахисна ініціатива T4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду, де обґрунтовується, що Росія вчинила геноцид в українському Маріуполі.