Статті

01 квітня 2024

Зруйнована Шаповалівка з повітря

Прикордонну Дергачівщину росіяни атакували однією з перших. Близько половини громади було окуповано. Тоді ж село Шаповалівка опинилося в сірій зоні.
21 березня 2024

Зруйновані села Дібрівне та Курулька з повітря

На Харківщині всього за 10 хвилин одне від одного лежать два села: Дібрівне та Курулька. Одне було окуповане росіянами та рясно заміноване, друге — зруйноване.
19 лютого 2024

Зруйнований Питомник з повітря

У селищі Питомник, що на Харківщині, внаслідок постійних ворожих обстрілів не вцілів жоден будинок.
06 лютого 2024

Зруйноване Лісне з повітря

Під час війни селище Лісне стало однією з найгарячіших точок на Харківщині: ЗСУ зупинили російських військових всього за чотири кілометри звідси. Наступні пів року селище перебувало в оточенні окупантів.
22 січня 2024

Зруйноване Первомайське з повітря

З початком російсько-української війни Первомайське постійно обстрілювали. Понад рік в селі не було світла: окупанти сильно пошкодили електромережі.
12 січня 2024

Великі Проходи з повітря після деокупації

175 кілограмів тротилу, 68 протитанкових мін — неймовірну кількість вибухівки залишили по собі росіяни у прикордонному селі на Харківщині.
03 січня 2024

Зруйнована Мала Данилівка з повітря

Мала Данилівка розташована за 20 кілометрів від кордону з Росією. У 1941-1943 роках селище було під німецькою окупацією. У лютому 2022 року ледь не опинилося під окупацією російських загарбників.
19 грудня 2023

Зруйнована Канцедалівка з повітря

Село Канцедалівка, що на Харківщині, звільнили восени минулого року. Тоді волонтерам, які перші потрапили до села, відкрилася страшна картина: руїни, згорілі машини, обвуглені тіла.
24 листопада 2023

Зруйновані Дергачі з повітря

Дергачі — місто, яке не було окуповане, але з перших днів війни зазнавало постійних обстрілів під час боїв за Харків.
16 листопада 2023

Зруйнована Борщова з повітря

15 кілометрів на північ від Харкова — заїжджаємо в село Борщова. Тут війну зустріли в перші години повномасштабного вторгнення.
03 листопада 2023

Зруйновані Липці з повітря

Липці — село на Харківщині, яке розташоване за п’ять кілометрів від кордону з РФ. До Харкова звідси — 34 кілометри.
23 жовтня 2023

Зруйновані Черкаські Тишки з повітря

У середині 17 століття на березі річки Харків з’явилося село Тишки. Пізніше його розділили на дві частини — Черкаські Тишки та Руські Тишки.
09 жовтня 2023

Зруйнований Оскіл з повітря

Оскіл — село в передмісті Ізюма Харківської області, є одним з найдавніших на Харківщині. Воно існувало ще на початку XVII ст. під назвою Цареборисов.
09 серпня 2023

Зруйновані Циркуни з повітря

Циркуни — селище біля Харкова яке росіяни окупували у перший день війни. Циркуни були плацдармом для обстрілів Харкова.
30 червня 2023

Руські Тишки: наслідки окупації з повітря

Документатори Харківської правозахисної групи знімають зруйновану Харківщину на камери із землі та з дронів. У цій підбірці — світлини Руських Тишків після деокупації.
22 червня 2023

На початку вторгнення росіяни руйнували по дві харківські школи щодня

Харківська правозахисна група (ХПГ) задокументувала численні атаки на освітні заклади Харківщини. Їх руйнування може суттєво позначитися на розвитку регіону.
05 червня 2023

Зруйнована Кам’янка з повітря

Кам’янка — село на Харківщині, що розташоване за 10 км від Ізюма. Уже з перших днів повномасштабної війни воно опинилося в зоні запеклих боїв.
08 травня 2023

Зруйнований Ізюм із повітря

Документатори Харківської правозахисної групи майже рік знімають зруйновану Харківщину на камери із землі та з дронів. У цій підбірці — світлини Ізюма після деокупації.
29 квітня 2023

Зруйнована Північна Салтівка

Чорні будинки, розбиті вікна, безлюдні вулиці. І враження, що час зупинився в один момент. І ні, це не Прип’ять. Це — Північна Салтівка, великий спальний район у Харкові, улітку 2022-го року.