Заява Меморіалу з приводу отримання Нобелівської премії

Держава, яка нехтує правами людини всередині своєї країни, неминуче становить загрозу світові.
13 жовтня 2022UA DE EN ES FR IT RU

Меморіал Memorial logo Мемориал

Сьогодні Нобелівську премію миру присуджено білоруському правозахиснику і політв’язню Алесю Бяляцькому, українському Центру Громадянських Свобод та Меморіалу. Ми вдячні Нобелівському комітету за цю почесну нагороду.

Ідея та місія Меморіалу — права людини, історія, допомога жертвам репресій, боротьба з державним насильством. Меморіал — це мережа, це люди, це рух. Ми працюємо в Росії, в Україні, в інших країнах і продовжуємо справу, яку започаткували Андрій Сахаров та Арсєній Рогінський більше ніж тридцять років тому.

Подібно як і інші громадські організації Росії, Меморіал підлягає сильним утискам з боку державних органів. Але пам’ять та свободу не можна заборонити. Тому ми продовжуємо нашу працю і будемо її продовжувати при будь-яких обставинах.

Ми завжди пам'ятаємо про Алеся Бяляцького і інших політв’язнів російських і білоруських в'язниць, так само як і про наших українських колег, які змушені працювати в умовах війни.

Премію присуджено в той час коли Росія веде загарбницьку війну в Україні, а права та свободи людей всередині самої Росії щосекунди порушуються. І зараз, як ніколи важливо нагадати тезу, яку ще багато десятиліть тому сформулював Андрій Сахаров: мир, прогрес, права людини — три нерозривно пов'язані цілі. Не можна здобути однієї з них, нехтуючи іншими. Держава, яка нехтує правами людини всередині своєї країни, неминуче становить загрозу світові.

Меморіал, 7 жовтня 2022 року

Поділитися