Російські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лимана — СБУ

В СБУ оприлюднили чергову перехоплену розмову, в якій російський військовий зізнався, що вони розстрілювали всіх, хто опинилися на їхньому шляху, й вдавалися до зґвалтувань.
Марина Гарєєва11 січня 2023UA DE EN FR IT RU

Ілюстративне зображення Иллюстративное изображение

Ілюстративне зображення

В СБУ оприлюднили чергову перехоплену розмову, в якій російський військовий зізнався у вчиненні воєнних злочинів проти цивільного населення під час відступу з Лимана. За словами загарбника, представники російської армії цілеспрямовано вбивали мирних мешканців й вдавалися до зґвалтувань.

“Усіх виї**** й вбили на***. Ми, коли Лиман здавали, там усіх повирізали на***, хохлів й***них. Ґвалтували, різали їх там на***, розстрілювали бл***. Повирізали на***. У Лимані, в Торському — всіх на*** просто йшли й розстрілювали. Усіх мужиків, хто молодший, забирали до себе туди, а баб, ось цих молодих, усіх ї**ли, різали їх, розстрілювали”, — розповідає окупант.

Есбівці переконані, що перехоплена розмова ще знадобиться для Міжнародного кримінального суду в Гаазі й слугуватиме черговим доказом воєнних злочинів, вчинених армією Російської Федерації.

“Армія РФ — це воєнні злочинці й маніяки, що насолоджуються знущанням над мирним населенням тимчасово окупованих територій. Слова окупантів задокументовані, і слідчі СБУ працюють над тим, аби росіяни отримали максимальне покарання за кожен свій злочин”, — зазначили в Службі безпеки України.

Нагадаємо, що раніше — після перехоплення телефонної розмови — до суду було скеровано обвинувальний акт щодо громадянки Російської Федерації, яка закликала чоловіка “ґвалтувати українських баб”. На жаль, цей заклик не лише відображав моральні принципи значної частини російського соціуму, а цілком відповідав політиці військового керівництва російської армії, яке заохочувало зґвалтування й використовувало його як зброю проти мирного населення.

Це не перше перехоплення, що свідчить про злочини, які могли скоювати російські військовослужбовці на території України. 5 січня 2023 року було оприлюднено розмову, в якій російській військовий прямо закликав вбивати українських дітей і сповіщав, що сам має намір так і чинити. У грудні 2022 року в іншій розмові йшлося про конкретний полк: окупант, розмову якого було записано, розповідав, що військовослужбовці 1-го полку армії Росії погрожували дитині: приставляли автомат до голови й вимагали бензину або грошей.

Поділитися