Відео

13 лютого 2023

‘Ледве вижили’, — мешканка окупованого села Мощун розповіла про обстріли

Світлана — мешканка села Мощун у Київській області. З перших днів війни селище окупували російські війська. Але це не весь жах ситуації: село Мощун практично стерте ворожою артилерією.
20 грудня 2022

Тюрма в Херсоні: місцеві мешканці часто чули крики, що лунали звідти

Як і в інших місцях під російською окупацією, у Херсоні існували позаправові тюрми, де катували місцевих мешканців, яких підозрювали у лояльності до української держави.
13 грудня 2022

Біти, електрошокери, протигази. Репортаж із російської катівні в Ізюмі

Росіяни утримували в поганих умовах і катували військовослужбовців і цивільних. За деякими свідченнями, затримували і поміщали до підземного бункера навіть неповнолітніх.
02 грудня 2022

Пенсіонер із Макарова розповідає про загибель онука на його очах

Юрій Пладько пригадує, як його селище бомбили навесні. Після відходу росіян від Києва мешканці прилеглих сіл почали знаходити тіла. “Тоді, люди як виїжджали, не бачили. А як почали з’їжджатись — побачили”, — говорить Пладько, який сам утратив онука.
29 листопада 2022

Мешканка Харкова: ‘Снаряд влучив у школу мого онука’

Катерина мешкала на Салтівці — великому житловому районі Харкова. Із першого дня війни і аж до звільнення Харківщини район піддавався регулярним обстрілам, особливо північна частина.
27 листопада 2022

Мешканці Вугледара довелося евакуюватися через постійні обстріли

“Міни розривалися просто біля мене”, — говорить Ганна Нуфлік, яка понад місяць жила у підвалі, доки у її місті “тремтіла земля” від бомбардувань. “Миру я хочу, жити на своїй землі, а більше я нічого не хочу!”, — звертається Ганна до росіян.
24 листопада 2022

‘Маріупольський Мойсей’ Олексій Симонов

Ми говорили з Олексієм, харизматичним ведучим спортивних змагань із Маріуполя, у травні. Після того, інтерв'ю з Олексієм, якому вдалося вивести з міста все своє сховище, вийшло у кількох західних виданнях.
18 листопада 2022

‘У тілі друга було понад 50 куль’

Віталію Степаненку 22 роки і він вдруге у житті опиняється в епіцентрі війни. Перший раз зустрів її у рідному Донбасі, коли йому було 14 років. Коли Віталій став повнолітнім, він переїхав до Київської області та оселився у селі Димер. 25 лютого селище повністю окупували росіяни. За цей час Віталій пережив чимало жаху.
14 листопада 2022

На п'ятиповерхівку під Києвом скинули авіабомбу

Тетяна Резніченко — мешканка села біля столиці України. У перші дні війни у селищі почалося справжнє пекло. Територію масово обстрілювала ворожа артилерія. 7 березня на п'ятиповерхівку Тетяни скинули авіабомбу. Частина будинку з першого по п'ятий поверх повністю зруйнована.
10 листопада 2022

‘Снаряд залетів прямо у нашу квартиру’

Олена Кулинович мешкає у селі Горенка на Київщині. Ворожий снаряд потрапив у її будинок. Ненадовго вона виїжджала з Горенки, але повернулася. Нині вона живе без світла, без води та без газу.
07 листопада 2022

‘Росіяни обстріляли машину з людьми’, — постраждала жінка розповідає, як тікала з села

Тамара Бугера — мешканка села Козаровичі Київської області. У перші дні війни село було окуповане. Син подруги Тамари домовився з росіянами, що вивезе жінок машиною на безпечну територію. Але коли люди проїжджали повз блокпоста, автомобіль розстріляли.
16 жовтня 2022

‘Багато хто в окупації зник безвісти’, — мешканець Київщини

52-річний Валентин Грищенко із села Димер під Києвом під час окупації розвозив гуманітарну допомогу, за що його заарештували, кинули “на підвал”, допитували та катували.
03 серпня 2022

Дім у центрі Харкова, пробитий Смерчем на другий день війни

80-річна харків'янка Марія Сігаєва, філолог, народилася під час війни у 1942 році, і боїться померти під час іншої війни. Після того, як її будинок на Труфанова, 14, наче голкою, пробила ракета РСЗВ "Смерч", вона разом із донькою Анною вимушена мешкати у бомбосховищі, що не легко для неї.