Статті

26 травня 2023

“Я впала обличчям у скло та закрила руками голову”

З Галиною Хорощак ми зустрілися в її зруйнованій від авіаударів квартирі в Бородянці. Жінка зі сльозами на очах розповіла про те, як росіяни скидали бомби на житлові будинки, розстрілювали цивільних і мародерили.
24 травня 2023

“Вірю, що скоро закінчиться війна та все буде добре”

Квітуча та гарна — такими словами Людмила Іванівна описує Бородянку. Однак ані краса, ані благоустрій, що здивував окупантів, не завадили їм зруйнувати не лише селище, а й людські життя.
20 травня 2023

Вона прощалася з життям, коли від авіаударів будинки складалися, наче карткові

Мешканка Бородянки Нінель Чернишенко на власні очі бачила, як російські літаки навмисно скидували бомби на мирні будинки. Попри все, вона вірить у Перемогу, мир і відбудову України.
17 травня 2023

“Ми просто любимо Україну. За що нас так?” — пенсіонерка з Маріуполя не може стримати сліз

Маріупольчанка Віра Тята 48 років працювала вихователькою у дитячому садку. Навіть у страшному сні не могла уявити, що їй доведеться ховатись у підвалі від бомбардувань, а все нажите буде знищено російськими окупантами.
14 травня 2023

“На нашій вулиці всі будинки зруйновано” — мешканець Рубіжного

Кирило Куценко став свідком боїв за Рубіжне двічі. У 2014 році місто встояло. У 2022 росіяни зруйнували його вщент.
11 травня 2023

“Страшно було, що ти не загинеш одразу, а тебе покалічить...” — мешканка Рубіжного

Наталія Штепа виїхала з Рубіжного 26 березня минулого року. Від обстрілів ховалася із сусідами у тісному необлаштованому підвалі. Каже, 17 ночей спала сидячи.
04 травня 2023

“Від сусіда нічого не залишилося, тільки взуття…”

Жителька села Мощун на Київщині розповідає про жахіття перших днів повномасштабної війни. Її оселя повністю знищена, згоріла навіть консервація у льосі.
26 квітня 2023

“Страшно було, що покалічать”, — мешканка села Мощун на порозі зруйнованого будинку

У Світлани Головатої з Мощуна будинок зруйнований вщент. Ліжка, шафи, усі меблі з дерева, навіть телевізор — усе згоріло. Жінка каже, в неї таке враження, що тут нічого не було.
23 квітня 2023

“Дідуся від розриву снаряду відкинуло метрів на сто”

Володимир Заїка — мешканець села Мощун що на Київщині. Каже, в Мощуні непошкодженими залишились 5 % будівель. Володимиру самому довелося під обстрілами гасити пожежу, коли ворожі снаряди поцілили в його оселю. З усього обійстя у Володимира вцілів лише сарай.
19 квітня 2023

“Сашка та Василя Васильовича вбило при обстрілі, а Славка й Миколу застрелили росіяни”, — житель села Мощун

Микола Костенко живе у селі Мощун Київської області. У березні 2022 року в цих краях коїлося пекло.
16 квітня 2023

“Онуки плакали й казали, що не хочуть помирати”, — хроніки Харкова у перші дні російського вторгнення

Харків’янка Надія Браташевська пригадує, як два місяці жила з чоловіком у підвалі: “За гуманітаркою йдеш і Богу молишся кожних пів метра. Якщо щось, то притискаєшся до стіни, чекаєш, поки снаряд пролетить чи розірветься”.
10 квітня 2023

“Мій син та чоловік були поранені під час авіаудару росіян”

Ірина Олійник не вірила у повномасштабну війну та не встигла евакуюватися з Бородянки. Першого березня селище почала бомбардувати російська авіація. Внаслідок авіаудару постраждали чоловік та дворічний син Ірини. Їхня квартира зруйнована.
07 квітня 2023

“За все лихо, яке вони принесли, перед Богом відповідатимуть!”

Незважаючи на вмовляння дітей, подружжя пенсіонерів із Бородянки відмовилася евакуюватися. Вони пережили авіабомбардування, бачили гелікоптери, що летіли низько над головою. Одного разу до них у двір увірвалися росіяни та почали допит.
04 квітня 2023

“Я залишилася в окупації, бо не могла покинути собаку”

Наталія Вітковська з чоловіком пережили окупацію Бородянки. Якось до їхнього будинку зайшли вісім російських солдатів і почали шукати “бандерівців та нацистів”. За словами Наталії, схоже, вони справді не розуміли, що на таких “визволителів” ніхто не чекав.
31 березня 2023

Знищене місце роботи та розстріляна мати. Наслідки російської окупації для тростянчанина Сергія Пентіна

Лише за місяць окупації росіяни зруйнували центр Тростянця та принесли смерть і каліцтва сотням родин. Матір Сергія військові ростріляли просто по дорозі до лікарні.
25 березня 2023

Один із рушницею проти зграї загарбників

Батько Олени Кратковської загинув на сьомий день війни, захищаючи свою оселю у селі Ягідне. Він був пенсіонером, але коли російські окупанти зайшли до села, взяв мисливську рушницю та пішов проти ворога.
22 березня 2023

“Дали сходити додому на 8 березня”. Росіяни місяць утримували мешканців Чернігівщини у підвалі

Шкільний підвал став останнім притулком для деяких мешканців села. Майже місяць люди спали на підлозі, тулилися у тісних кімнатках без повноцінного харчування та медикаментів. Коли українська армія деокупувала село, на жаль, з підвалу вийшли не всі.
18 березня 2023

“Війна на чотирьох лапах” — особиста війна Сергія Небоги

Величезна кількість тварин постраждала від початку повномасштабної російської агресії. Відомий кінолог Сергій Небога допомагає колегам рятувати собак і розповідає про проблеми евакуації, випадки жорстокого знущання над тваринами та знищення розплідників.
15 березня 2023

Їй мало виповнитися 53 роки. Житель Тростянця — про затримання і вбивство дружини

Ігор Іванов, за національністю — башкир, що мешкає у Тростянці, досі не може повірити, що його дружини немає. Він не хотів виїжджати з міста під час окупації, бо сподівався, що вона повернеться.
12 березня 2023

“Для чого випустили 8 ракет у садочок?” — охтирчанка розповідає про загибель сина

Син Любові та Василя Максимчуків загинув, коли допомагав облаштовувати бомбосховище у дитячому садку. Через безперервний обстріл вони змогли поховати його лише через три дні.
02 березня 2023

На заводі у Вовчанську росіяни “катували струмом навіть батюшку”, — заступник директора заводу

Ми поговорили із заступником директора агрегатного заводу, який раніше називали “концтабором” росіян.
02 лютого 2023

“Там убило п’ятьох людей, зокрема вагітну жінку”

Харків'янка Катерина Риндич розповідає про бомбардування Північної Салтівки.
31 січня 2023

“Ми бачили з вікна потяга, як чоловіки у Слов’янську тримали ломами дорогу, щоб ми проїхали…”

Мешканка згорілого вщент села Ганна Миколаївна встигла евакуюватися з Краматорська за день до страшних подій на вокзалі.
28 січня 2023

Стерилізувати шприци горілкою та виявляти осколки в спині. Як це — бути лікарем у бомбосховищі?

31-річна Ганна Шевчик працювала в пологовому будинку в Маріуполі. Її розповідь відрізняється від інших історій життя під час війни великою кількістю медичних деталей і дає зрозуміти, із якими недугами стикаються люди у бомбосховищі, та як допомагати їм, коли бракує ліків.