Статті

31 березня 2023

Знищене місце роботи та розстріляна мати. Наслідки російської окупації для тростянчанина Сергія Пентіна

Лише за місяць окупації росіяни зруйнували центр Тростянця та принесли смерть і каліцтва сотням родин. Матір Сергія військові ростріляли просто по дорозі до лікарні.
25 березня 2023

Один із рушницею проти зграї загарбників

Батько Олени Кратковської загинув на сьомий день війни, захищаючи свою оселю у селі Ягідне. Він був пенсіонером, але коли російські окупанти зайшли до села, взяв мисливську рушницю та пішов проти ворога.
22 березня 2023

“Дали сходити додому на 8 березня”. Росіяни місяць утримували мешканців Чернігівщини у підвалі

Шкільний підвал став останнім притулком для деяких мешканців села. Майже місяць люди спали на підлозі, тулилися у тісних кімнатках без повноцінного харчування та медикаментів. Коли українська армія деокупувала село, на жаль, з підвалу вийшли не всі.
18 березня 2023

“Війна на чотирьох лапах” — особиста війна Сергія Небоги

Величезна кількість тварин постраждала від початку повномасштабної російської агресії. Відомий кінолог Сергій Небога допомагає колегам рятувати собак і розповідає про проблеми евакуації, випадки жорстокого знущання над тваринами та знищення розплідників.
15 березня 2023

Їй мало виповнитися 53 роки. Житель Тростянця — про затримання і вбивство дружини

Ігор Іванов, за національністю — башкир, що мешкає у Тростянці, досі не може повірити, що його дружини немає. Він не хотів виїжджати з міста під час окупації, бо сподівався, що вона повернеться.
12 березня 2023

“Для чого випустили 8 ракет у садочок?” — охтирчанка розповідає про загибель сина

Син Любові та Василя Максимчуків загинув, коли допомагав облаштовувати бомбосховище у дитячому садку. Через безперервний обстріл вони змогли поховати його лише через три дні.
02 березня 2023

На заводі у Вовчанську росіяни “катували струмом навіть батюшку”, — заступник директора заводу

Ми поговорили із заступником директора агрегатного заводу, який раніше називали “концтабором” росіян.
02 лютого 2023

“Там убило п’ятьох людей, зокрема вагітну жінку”

Харків'янка Катерина Риндич розповідає про бомбардування Північної Салтівки.
31 січня 2023

“Ми бачили з вікна потяга, як чоловіки у Слов’янську тримали ломами дорогу, щоб ми проїхали…”

Мешканка згорілого вщент села Ганна Миколаївна встигла евакуюватися з Краматорська за день до страшних подій на вокзалі.
28 січня 2023

Стерилізувати шприци горілкою та виявляти осколки в спині. Як це — бути лікарем у бомбосховищі?

31-річна Ганна Шевчик працювала в пологовому будинку в Маріуполі. Її розповідь відрізняється від інших історій життя під час війни великою кількістю медичних деталей і дає зрозуміти, із якими недугами стикаються люди у бомбосховищі, та як допомагати їм, коли бракує ліків.
14 травня 2022

Чоловік, який пішки вивів 117 людей із Маріуполя: ‘Друзі називають мене Мойсеєм’

Олексій Симонов — яскравий ведучий спортивних змагань. Комунікації не раз допомагали йому не лише вижити у воєнному Маріуполі, але й успішно вивести з нього все своє сховище.
03 квітня 2022

Оксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіції

Розповідь маріупольської поетеси й активістки — справжній документ доби, свідчення злочинів проти людства у XXI сторіччі.