Статті

07 травня 2023

Звідки походить жорстокість росіян?

Психолог, що працює в Україні, наводить три причини системного садизму з боку російських військових, а також пояснює, чому постраждалі українці часто не отримують потрібної їм терапії.
05 травня 2023

Збройні сили РФ використовували сексуальне насильство як зброю проти української нації

Статтю присвячено специфіці роботи з постраждалими від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, важливості свідчень та встановленим закономірностям. Зафіксовано 182 факти насильства.
13 квітня 2023

Як українські тварини опинилися на Алеї слави в Голлівуді

Росія продовжує знищувати рідкісні види й загрожує усьому живому. Детальніше про наслідки російської війни для українського довкілля — у нашому матеріалі.
28 березня 2023

Чому Путін має відповісти за викрадення українських дітей?

Росія порушує фундаментальні принципи захисту дітей у воєнний час. Окупанти не вживають жодних заходів щодо повернення українських дітей до їхніх рідних, депортують маленьких українців на власну територію та інтегрують їх у російське суспільство.
20 березня 2023

Чи можна вважати примусову депортацію українських дітей до РФ геноцидом?

Хоча геноцид в першу чергу асоціюється з масовими вбивствами, переміщення дітей з однієї людської групи в іншу не випадково було включено до визначення геноциду відповідної конвенції ООН.
02 березня 2023

Рік повномасштабної російсько-української війни: Харківська область

За рік ХПГ задокументувала на території Харківської області 9252 міжнародні злочини. За типом події найбільше було зафіксовано інцидентів, пов’язаних з обстрілами або бомбардуваннями — щонайменше 6048.
22 лютого 2023

Насильницькі зникнення на території України з 24 лютого 2022 року

Насильницьке зникнення є одним із найпоширеніших злочинів, які системно і поки безкарно вчиняються представниками Російської Федерації на території України.
21 лютого 2023

“Фільтрація” громадян України окупантами: багаторівневе насильство

Для виявлення нелояльних до Росії українців окупанти застосовують обшуки, допити та тортури.
17 лютого 2023

Про використання цивільних осіб та об’єктів як “живих щитів” (24 лютого 2022 — 7 лютого 2023 року, Харківська область)

У статті проаналізовано зібрану Харківською правозахисною групою інформацію про випадки використання присутності цивільних осіб та об’єктів як прикриття від бойових дій.
14 лютого 2023

Інформація про атаки на лікувальні заклади (24 лютого 2022 — 29 січня 2023 року, Харківська область)

У публікації досліджено зібрану Харківською правозахисною групою інформацію про випадки заподіяння шкоди госпіталям, іншим об’єктам медичної інфраструктури та медичному спецтранспорту на території Харківської області.
28 січня 2023

Інформація про випадки заподіяння шкоди мінами та іншими вибуховими пристроями

На основі бази даних Т4Р систематизуються дані про використання мін та вибухових пристроїв у Харківській області (24 лютого 2022 — 20 січня 2023 року).
14 грудня 2022

Узагальнення подій перших 270 днів повномасштабної російсько-української війни (24 лютого — 20 листопада 2022 року, Харківська область)

Надана статистика міжнародних злочинів, задокументованих Харківською правозахисною групою у базі даних ініціативи T4P.
27 листопада 2022

Інформація про пошкодження чи знищення історичних пам'яток та релігійних споруд (24 лютого — 15 листопада 2022 року, Харківська область)

Зруйновано музей Григорія Сковороди, постраждали меморіальний комплекс пам’яті жертв Голокосту, найдавніший православний храм Харкова та мечеть.
16 листопада 2022

Вони прагнули фашизму. Вони його отримали

Хто винен у тому, що Росія дійшла фашизму? Найпростіша відповідь — Путін. Він, звичайно, винен, — але крім нього, до цього вела і величезна кількість інших людей, які не обов'язково свідомо йшли в цьому напрямку. Маса людей сумувала за Імперією, за “сильною рукою”, за міфічним Сталіним.
16 листопада 2022

Відповідальність за обстріл об’єктів енергетичної інфраструктури

Обстріли інфраструктури супроводжувалися заявами вищих посадових осіб РФ, котрі підтверджували, що ці об’єкти були цілями обстрілів, і вони усвідомлювали, що це об’єкти цивільної інфраструктури.
03 листопада 2022

Під час російського наступу на Маріуполь постраждала майже кожна школа у місті: дослідження ХПГ

Ми дослідили руйнування закладів освіти в Маріуполі і встановили, що принаймні 83% шкіл було так чи інакше пошкоджено. Про прямі атаки на школи та садочки розповідають і самі маріупольці.
20 жовтня 2022

Думки щодо доказування геноциду та запрошення до дискусії

Перебіг подій, дії окупаційних військ, ракетні удари по цивільним та об’єктам критичної інфраструктури, масові умисні вбивства — все це разом формує картину нехаотичних відчайдушних дій, єдиною метою яких постає геноцид.
04 жовтня 2022

Про підхід до обґрунтування кваліфікації геноциду, скоєного російськими військами після 24 лютого 2022 року

Українці не сумніваються, що метою РФ у війні проти України є знищення української держави та тієї частини українців, які усвідомлюють себе громадянами України. Ця мета формує геноцидний намір, але його здійснювали по-різному у різних регіонах України. Ця публікація присвячена геноциду у Маріуполі.
28 вересня 2022

Росії потрібні фіктивні референдуми на окупованій території для насильницької мобілізації українців як гарматного м'яса

Росія має намір провести псевдореферендуми на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, очевидно, плануючи невдовзі оголосити ці області “частиною Російської Федерації”.
27 вересня 2022

Відкалібрований злочин: хто стоїть за атакою на Миколаївську ОДА?

Внаслідок обстрілу будівлі обладміністрації загинуло 37 осіб. У ході розслідування, проведеного організацією — членом ініціативи T4P, були встановлені обставини та ймовірні виконавці цього воєнного злочину.
30 серпня 2022

Необхідна умова

Політичний терор і репресії всередині Росії є причинами війни проти України, — вважає голова ради ПЦ “Меморіал” Олександр Черкасов.
17 серпня 2022

Обстріли зі стрілецької зброї під час російсько-української війни

Серед вбитих російськими військовими найбільша частка, 135 людей, загинуло під час спроби евакуації.
16 серпня 2022

Зникнення в Херсонській області за перші 4 місяці війни

Під час вторгнення Росії чи не найбільше випадків незаконного позбавлення волі та зникнення цивільних стається в Херсонській області. За 4 місяці зафіксовано 412 постраждалих.
13 серпня 2022

Як притягнути Росію за злочини проти довкілля у морі: огляд Конвенції з морського права

Російські ракети та міни не лише загрожують цивільним, а й шкодять екології Чорного та Азовського морів.