Статті

01 листопада 2023

Близько 28000 українців є зниклими безвісти за особливих обставин

Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти підписала меморандуми про співпрацю з Міністерством юстиції та Міністерством охорони здоров’я.
30 жовтня 2023

В Україні працює спеціальна група зі збору доказів щодо геноциду

Над доведенням злочину геноциду, скоєного російськими військовими в Україні, працюють разом українські правоохоронці та міжнародні експерти.
25 жовтня 2023

‘В сусідньому будинку загинула сім’я’ — мешканка Сєвєродонецька

Мешканка зруйнованого міста розповідає про перші тижні війни.
23 жовтня 2023

Зруйновані Черкаські Тишки з повітря

У середині 17 століття на березі річки Харків з’явилося село Тишки. Пізніше його розділили на дві частини — Черкаські Тишки та Руські Тишки.
16 жовтня 2023

Брехня Росії про біолабораторії може бути прикриттям її власних злочинів

У 2022 Росія розгорнула наймасштабнішу кампанію з дезінформації про хімічну та біологічну зброю, яка бере витоки ще з радянської газетної пропаганди.
13 жовтня 2023

‘Після удару по нашому сховищу обірвало трубу з гарячою водою. Товариша облило окропом, одяг весь приклеївся’

Денис Ножайський має рідних у Маріуполі, зустрів війну в Києві, але доля завела його до Бучі у дні найбільших обстрілів. Чоловік каже, зараз бажання єдине: піти на фронт, щоб помститися ворогові.
10 жовтня 2023

Вацлав Гавел і Україна

Виступ директора Харківської правозахисної групи на міжнародній конференції, присвяченій премії Вацлава Гавела, 10 жовтня 2023 року.
09 жовтня 2023

Зруйнований Оскіл з повітря

Оскіл — село в передмісті Ізюма Харківської області, є одним з найдавніших на Харківщині. Воно існувало ще на початку XVII ст. під назвою Цареборисов.
04 жовтня 2023

Польові офіси Міжнародного кримінального суду: запитання та відповіді

14 вересня 2023 року Генеральний прокурор Андрій Костін та Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС, Суд) Карім Хан повідомили про початок роботи в Києві польового офісу (field office) МКС.
02 жовтня 2023

‘Мій трирічний син каже: Путіна треба закопати в його бункері — тоді війни не буде’

Вчителька Аліна Вещук до 2015 року мешкала у місті Горлівка. Потім втікла від окупації до Краматорська. У 2022 історія повторилася... Каже, ще в 2014-му зрозуміла, як воює ворог: “Друзі бачили, як виїжджає в поле “Град”, стріляє по Торецьку, де українська армія була, потім розвертає установку і стріляє по Горлівці: ніби вам відповідь летить”.
27 вересня 2023

Тортури, катівні, розстріли: ініціатива T4P презентувала два подання до МКС

Інформацію про позасудові страти українців військовими РФ та російські катівні на окупованій частині Харківської області буде надіслано до Гааги. У нових поданнях до Міжнародного кримінального суду правозахисники обґрунтували, що дії Росії є злочинами проти людяності.
25 вересня 2023

Катування українців в Харківській області під час окупації

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених військовими РФ в Україні, зокрема, у Харківській області.
22 вересня 2023

ЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’

Росіяни викрали офіцера в Генічеську, що на Херсонщині. Вони катували чоловіка і змушували обмовити себе. Правозахисники переконані, що справа Кисельова має усі ознаки насильницького зникнення.
19 вересня 2023

57 тіл, знайдених у масовому похованні в Ізюмі, досі не вдалося ідентифікувати

Як зауважили в Харківській обласній прокуратурі, у понад 20 ексгумованих тіл є різноманітні переломи, 15 тіл мають вогнепальні поранення, а щонайменше 15 тіл — ознаки катувань.
18 вересня 2023

У Бучі поліція відкрила Штаб документування воєнних злочинів росіян — до його роботи може долучитися кожен

Для збору свідчень про воєнні злочини, вчинені окупантами в Київській області, правоохоронці створили спеціальний телеграм-канал.
13 вересня 2023

За крок від смерті, — історія волонтера Максима Вайнера

Максим Вайнер працював у міжнародній бригаді, яка займалася медичною евакуацією на бахмутському напрямку. Вони намагалися евакуювати поранену після обстрілу жінку, коли російська ракета влучила у їхню машину. Максим отримав численні поранення, а його напарник — американський медик-волонтер Піт Рід — загинув.
09 вересня 2023

‘Людина — не витратний матеріал для вирішення державних завдань’, — Ян Рачинський

Виступ голови правління Міжнародного товариства ‘Меморіал’ в Осло 31 серпня 2023 року на Nobel Peace Conference: Human Rights Heroes.
07 вересня 2023

Тимчасова спеціальна парламентська комісія, яку (не) можна було не створювати

Йдеться про Комісію з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії РФ проти України.
04 вересня 2023

‘Поняття геноциду потребує перегляду’, — автор подання щодо геноциду в Маріуполі

28 серпня ініціатива T4P презентувала подання до МКС щодо геноциду, вчиненого Росією в Маріуполі. Про перспективи цього документа говоримо з одним із його авторів, експертом ХПГ Михайлом Романовим.
03 вересня 2023

Поки є хоч якась надія — треба шукати зниклих безвісти

30 серпня — Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Розмовляємо з керівницею харківської приймальні ХПГ Тамілою Беспалою про те, як це — переписуватися зі слідчим комітетом РФ і шукати українців у російських телеграм-каналах.
01 вересня 2023

‘Коли по площі Свободи удар був, наш будинок затремтів’

У Наталії Фролової — два рідних серцю міста: Бердянськ, де народилася та виростила дочку, і Харків, куди переїхала за кілька років до повномасштабної війни. Обидва міста постраждали від рук ворога.
30 серпня 2023

‘Трибунал для Путіна’ презентував перше юридичне обґрунтування геноциду в Україні

28-го серпня правозахисна ініціатива T4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду, де обґрунтовується, що Росія вчинила геноцид в українському Маріуполі.
28 серпня 2023

Обстріли цивільного населення: ініціатива Т4P підготувала подання до МКС. Пресреліз

22-го серпня ініціатива Т4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду. Документ стосується обстрілів цивільного населення України російською армією.
25 серпня 2023

‘Я дуже просила Бога, щоб мої дерева встояли’

Мешканка села Мощун Людмила Ломейко в перші дні повномасштабної війни передавала сину, який служить у війську, координати ворога. І молилась про те, щоб встояли дерева, які вона своїми руками саджала.