Про нас
Ініціатива прагне використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального суду для запобігання цим брутальним злочинам і притягнення до відповідальності винних. Також ми співпрацюємо з національними органами розслідування.
Ми віримо, що зло, яке сьогодні чинить Росія, — це наслідок відсутності засудження зла, яке вона чинила у минулому.
Дата створення T4P: 24 березня 2022 року
Засновники:
- Харківська правозахисна група
- Українська Гельсінська спілка з прав людини
- Центр громадянських свобод
Повний перелік учасників
- Українська Гельсінська Спілка з прав людини
- Харківська правозахисна група
- Центр громадянських свобод
- Truth Hounds
- La Strada
- Екологія — Право — Людина
- Docudays UA
- Чугуївська правозахисна група
- Північна правозахисна група
- Черкаський правозахисний центр
- Фонд милосердя та здоров’я в Херсоні
- Територія успіху в Кропивницькому
- Одеське обласне відділення Комітету виборців України
- Громадська організація “МАРТ” у Чернігові
- Освітній дім прав людини у Чернігові
- Подільська правова ліга
- Правозахисна група “СІЧ” у Дніпрі
- Центр правових та політичних досліджень “СІМ” у Львові
- Громадські приймальні УГСПЛ у Краматорську, Торецьку, Маріуполі, Покровську, Чернівцях, Запоріжжі, Ужгороді
Як фінансується T4P
У ініціативи T4P немає окремого бюджету і постійного фінансування. Організації-учасниці працюють за рахунок власних бюджетів, які формуються із грантів від міжнародних організацій і фондів, а також із індивідуальних внесків. Наприклад, цей сайт було створено Харківською правозахисною групою за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Методологія T4P
Оскільки Росія веде війну з Україною з 2014 року, в українських неурядових організацій уже був досвід документування воєнних злочинів під час війни на сході України.
Для документування подій працівники організацій моніторять відкриті джерела (соцмережі, новини в медіа, повідомлення влади), шукаючи інформацію про конкретну подію, яка має ознаки воєнного злочину (обстріл житлового будинку, вбивство цивільних, катування та інші злочини за Римським статутом). Дані також надходять безпосередньо від свідків і постраждалих.
Після перевірки дані вносяться до нашої власної бази даних у вигляді конкретного кейсу. Пріоритет надається пошуку медіафайлів і персональних даних, які згодом можна верифікувати за допомогою розвідки на основі відкритих джерел (OSINT).
Там, де це можливо, працівники організацій-учасниць фіксують події у полі, роблять зйомку руйнувань із дронів, особисто спілкуються зі свідками подій.
Інформація в базі — закрита, а персональні дані додатково шифруються, проте ви можете переглянути поточні статистичні дані. Якщо вас цікавить конкретна інформація, що може міститися в нашій базі, ви можете надіслати нам запит.
Унікальність підходу T4P у тому, що документування відбувається за регіональним принципом: за різними організаціями закріплені різні частини України (зазвичай це ті регіони, де ці організації працювали роками і розуміють географічні й інші місцеві особливості). У деяких регіонах T4P зібрала більше даних про воєнні злочини, ніж є в уряду України чи міжнародних організацій.
Сайт розроблено за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікацій відповідає лише Харківська правозахисна група, і його ні за яких обставин не можна вважати таким, що відбиває позицію Європейського Союзу.
Для зв’язку: nicetomeetyou@t4pua.org